Kurs indywidualny

Kurs indywidualny

Kursy indywidualne charakteryzują się dowolnością terminu i miejsca, dostosowanych wyłącznie dla Ciebie. Wykładowca uczy tylko Ciebie, bądź grupę osób, przez Ciebie zebraną. Oprócz profesjonalnej placówki stacjonarnej w Lesznie, wykładowca może dojechać do Ciebie do domu, do Twojego miejsca pracy, salonu masażu lub Spa. Kiedy i gdzie tylko chcesz nauczysz się dowolnych, wybranych przez siebie technik, nawet do dwóch metod w ciągu jednego dnia! Nie musisz martwić się o osobę, na której będziesz się uczyć, zapewniamy modelkę do masażu. Nie potrzebujesz przygotowania teoretycznego, nauczymy wszystkiego od podstaw, nawet jeśli nigdy nie miałeś kontaktu z masażem!

Dowolne techniki w dowolnym czasie, nawet 2 techniki w jednym dniu!

Cena 1 techniki w jednym dniu 700 zł

Cena 2 technik w jednym dniu 900 zł

TECHNIKI MASAŻU KURSU INDYWIDUALNEGO:

 1.  Masaż klasyczny z elementami nowoczesnej fizjoterapii

Masaż klasyczny z elementami masażu leczniczego jest jedną z najpopularniejszych metod masowania. Wykorzystuje się go przy rehabilitacji, w profilaktyce, dla kobiet w ciąży, dla relaksu lub jako masaż leczniczy. Masaż ten ma powodzenie także w gabinetach odnowy biologicznej i SPA.

Masaż klasyczny posiada wiele technik i chwytów, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy aż do narządów wewnętrznych włącznie.

 1. Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi

Masaż gorącymi kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ciepła i ucisku w celu wywołania reakcji fizjologicznych w organizmie człowieka.
Ciepłe kamienie poprawiają przepływ krwi i limfy, zwiększają ukrwienie i zmniejszają sztywność mięśni. Masaż ten poprawia harmonię ciała i umysłu, a także przyspiesza procesy uzdrawiania. Może być wykonywany na całe ciało lub tylko na okolice karku i grzbietu. Gorące kamienie są niezawodne w gabinetach odnowy biologicznej oraz Spa&Wellness.

 1. Manualny masaż modelujący oraz antycellulitowy masaż bańką chińską

Masaże te, to rewelacyjna metoda walki z cellulitem i otyłością. Wykonywanie masażu pozwala na uzyskanie widocznych rezultatów w krótkim czasie. Manualny masaż modelujący przeprowadza się przy wykorzystaniu silnych i energicznych technik manualnych, których celem jest rozdrobnienie tkanki tłuszczowej. Masaż ten wywołuje silne przekrwienie i odżywianie skóry, co zwiększa wchłanialność kremu przeciwcellulitowego, dzięki czemu skóra staje się jędrna i elastyczna. Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii powoduje redukcję tkanki tłuszczowej, zniwelowanie cellulitu, zmniejszenie rozstępów oraz redukcję obwodu partii ciała.

 1. Masaż aromatyczną świecą oraz masaż kosmetyczny twarzy i głowy

Masaż za pomocą aromatycznej świecy to znakomity sposób na odprężenie i relaks. Olejki eteryczne znajdujące się w świecy, uwalniane podczas jej zapalenia, wprowadzają w błogi nastrój. Powodem coraz większego zainteresowania masażem świecą jest to, że nie tylko doskonale poprawia nastrój, ale i znakomicie wpływa na skórę, pielęgnując ją i nawilżając, a odpowiedni dobór zapachu świecy korzystnie wpływa na psychikę. Masaż twarzy i głowy doskonale rozluźnia mięśnie mimiczne, działa ujędrniająco oraz głęboko relaksuje. Masaż ten rewelacyjny jest na: stres, przemęczenie, kłopoty ze snem.

 1. Relaksujący i terapeutyczny masaż kobiet w ciąży

Jest to delikatny masaż całego ciała wykonywany przy użyciu naturalnych olejków i akompaniamencie spokojnej muzyki. Specjalnie dobrane pozycje ułożeniowe zapewnią komfort mamie i dziecku oraz pozwolą na swobodne wykonanie zabiegu. Dzięki niemu przyszła mama może się zrelaksować, zadbać o skórę, która podczas ciąży zmienia się i wymaga większej uwagi, a co najważniejsze, zmniejszyć dolegliwości bólowe. Masaż ten jest bezpieczną i naturalną metodą na to, aby kobieta w tym wyjątkowym okresie mogła poczuć się zadbana i wypoczęta.

 1. Masaż głęboki z elementami terapii punktów spustowych

Kurs masażu głębokiego, zwanego inaczej masażem mięśniowo – powięziowego to jedna z technik masażu tkanek miękkich przynosząca niesamowite, szybkie rezultaty w bezbolesny sposób. Masaż tkanek głębokich likwiduje ograniczenia ruchomości powięzi i mięśni Rezultatem tego masażu jest zredukowanie bólu, przywrócenie elastyczności powięzi, jej nawodnienie i rozluźnienie. Jest to technika bazująca na delikatnej i subtelnej pracy. Na kursie nauczysz się jak diagnozować i odwracać wzorce nieprawidłowych napięć. Dowiesz się jak rozluźniać i wydłużać ograniczone nadmiernym napięciem tkanki miękkie. Punkty spustowe to niewielkie obszary w przebiegu napietych włókien mięśniowych o szczególnej tkliwości dotykowej, mogące dawać objawy bólu przeniesionego. Oprócz bólu, punkty te powodują osłabienie siły, ograniczenie zakresu ruchu oraz sztywność mięśnia. Kurs terapii punktów spustowych pozwala zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie samodzielnego wyszukiwania oraz leczenia PS za pomocą różnorodnych technik.
Kwalifikacje te zwiększają skuteczność pracy z tkankami miękkimi i doskonale komponują się z innymi metodami terapii manualnej.

 1. Kinesiology taping

Kinesiology Taping to metoda, która pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra kinesiology tape. Ta innowacyjna metoda wspomaga proces usprawniania w wielu jednostkach chorobowych. Działa bezpośrednio na skórę (głównie receptory bólu, czucia głębokiego), na układ limfatyczny, mięśnie oraz stawy. Plastry przyczyniają się również do likwidacji obrzęków limfatycznych oraz pomagają w korekcji ustawienia stawów, a przez to normalizują napięcie mięśniowe i powięziowe, zmniejszając odczucia bólowe i zwiększając zakres ruchu. Kurs Kinesiology Taping w sposób profesjonalny przygotuję Cię do pracy ze sportowcami, pacjentami bólowymi oraz z obrzękami limfatycznymi.

 1. Masaż Tajski

Masaż tajski jest typem tzw. głębokiego masażu, wykonywanego na specjalnym materacu. Stanowi on sekwencję technik, łączących elementy akupresury, pasywnej jogi, rozciągania i refleksologii. W sposób rytmiczny następuje ucisk i rozciągnięcie całego ciała oraz przyjmowania przez osobę masowaną różnych wyciągniętych pozycji. Wszystko odbywa się zgodnie z wielowiekową procedurą. Masaż ten powoduje rozładowane napięcia mięśni, stawów i ścięgien, pobudzony zostaje układ krwionośny i limfatyczny, co przywraca równowagę w organizmie, relaksuje, jednocześnie daje zastrzyk energii.

 1. Refleksoterapia stóp

Refleksoterapia to precyzyjny masaż, wykonywany na stopach oddziałujący na cały organizm. Podczas zabiegu pobudzane są receptory na stopach, odpowiadające wszystkim narządom wewnętrznym. Jest to masaż wprowadzający organizm w głęboki relaks, podczas którego uruchamiane są procesy naprawcze i regulacyjne. Wyjątkowość tej metody bierze się jej holistycznego traktowania człowieka i podejścia, które zakłada, że organizm doskonale wie jak usunąć chorobę. Zabieg wykonywany jest na całych stopach, masowane są receptory wszystkich narządów, co powoduje stymulację organizmu do przywracania zdrowia.

 1. Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to typowy masaż leczniczy. Stosuje się go najczęściej: dla kobiet przy terapii cellulitu, dla zmniejszenia obrzęku nóg, po zabiegach medycyny estetycznej, u kobiet po mastektomii, przy wspomaganiu oczyszczania organizmu z toksyn. Drenaż limfatyczny usprawnia krążenie limfy, likwiduje obrzęki chłonne, zapalne oraz zastoinowe jak również przyśpiesza przemianę materii organizmu.

 1. Polinezyjski masaż lomi lomi

Polinezyjski masaż Lomi-Lomi to niezwykły masaż o prastarej tradycji i korzeniach, zwany inaczej „masażem kochających rąk”. Jest masażem, który przekazuje wspaniałe uczucie błogości i odprężenia. Wykonywany w rytm hawajskiej muzyki, głównie przedramionami, płynnie zaprowadzi Cię do świata głębokiego relaksu. Wykonywany jest z użyciem ciepłego oleju, co potęguje Twoje doznania i pozwala jeszcze bardziej się zrelaksować. Lomi lomi to nie tylko masaż ciała, ale i rodzaj odprężenia dla duszy i umysłu.

 1. Orientalny masaż Balijski

Masaż balijki, inaczej zwany masażem indonezyjskim, to bardzo stary masaż, który czerpie wpływy z medycyny chińskiej oraz indyjskiej. Jest wyjątkowy, ponieważ w trakcie jednej sesji łączy masaż z kilkoma innymi praktykami medycyny alternatywnej. W tradycyjnym masażu balijskim wykorzystuje się głębokie oddziaływanie dłońmi, elementy jogi, akupresury i refleksoterapii do rozluźnienia mięśni oraz pobudzenia organizmu w celu osiągnięcia stanu harmonii ciała, umysłu i duszy.

kurs masażu bańką chińską kurs masażu gorącymi kamieniami kurs masażu tajskiego kurs masażu lomi lomi kurs masażu limfatycznego kurs masażu bańką chińską kurs masażu gorącymi kamieniami kurs masażu tajskiego kurs masażu lomi lomi kurs masażu limfatycznego kurs masażu bańką chińską kurs masażu gorącymi kamieniami kurs masażu tajskiego kurs masażu lomi lomi kurs masażu bańką chińską kurs masażu gorącymi kamieniami kurs masażu tajskiego kurs masażu lomi lomi

Komentowanie jest wyłączone